• Cena Opera Civitatem za vybudování komplexního onkologického centra

Onkologická a radioterapeutická klinika získala cenu Opera Civitatem, kterou převzal ředitel FN Plzeň Václav Šimánek z rukou ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha ve Španělském sále Pražského hradu začátkem října. Ocenění za nejvýznamnější a nejkvalitnější investiční realizaci pro rozšíření a zkvalitnění zdravotní péče ve městě v letech 1991-2021 obdržela FN Plzeň za vybudování komplexního onkologického centra s přihlédnutím k výstavbě zdravotnických objektů sloužících občanům města Plzně a západních Čech.

Výstavba nové Onkologické a radioterapeutické kliniky v areálu FN na Lochotíně začala v roce 2008, první pacienty přivítala v roce 2011. Odborný personál zde denně ambulantně ošetří až 200 nemocných a 90 pacientů přijme k hospitalizaci. Budova onkologie získala řadu ocenění již v minulosti – například v roce 2011 v soutěži Stavba roku Cenu předsedy Senátu Parlamentu ČR nebo v roce 2019 3. místo v soutěži Zelená střecha roku.

Další informace a odkaz - webové stránky FN Plzeň

• ONKOLOGICKÁ KLINIKA SLAVÍ 10 LET

Onkologická a radioterapeutická klinika FN Plzeň slaví 10 let,

podívejte se zde na video (FN Plzeň), které vzniklo u této výjimečné příležitosti.

Historie plzeňské onkologie a našeho pracoviště je zpracována ZDE

• Období COVID-19 a naše klinika

Ani naší klinice a některým našim pacientů se nevyhnula potřeba ošetřování v "covidovém" režimu v období od 3/2020.

Naštěstí díky zavedeným opatřením a nasazení všech našich zdravotníků nebylo nutné uzavírat provozy aktivní onkologické ani symptomatické léčby a péče.

Naším cílem a hlavním přáním bylo udržet chod kliniky.

Naprostá většina našich pacientů případná omezení a nepohodlí zvládala velmi trpělivě a i jejich zodpovědný přístup a pochopení bylo mnohdy důležitou posilou v naší práci, která i přes všechny pokroky ve výsledcích onkologické léčby patří stále mezi psychicky i fyzicky velmi náročné s ohledem na narůstající množství onkologicky nemocných.

(fotografie - autor - S.Vokurka)

• Děkujeme

Pan Jakub Nový (Letiny) daroval na oddělení "A" naší kliniky nový kávovar. Moc mu děkujeme za podporu a energii :)

7. Plzeňský kolorektální den 30. 3. 2021

7. Plzeňský kolorektání den 30.3.2021 - vstup na webinář zde

• Informace očkování:

Očkování COVID19 a chřipka: Česká onkologická společnost a Česká vakcinologická společnost v obecné rovině doporučují očkování onkologickým pacientům. Bližší informace naleznete v kapitole Pro pacienty - Informace o očkování

• PLZEŇSKÁ #COPATUTOJE VYNESLA UŽ TÉMĚŘ 600 TISÍC PRO ONKOLOGICKOU KLINIKU

Uvedenou částku 592 588 korun vynesl společný projekt města Plzně a plzeňské značky Horsefeathers, která uvedla loni na podzim na trh reedici kolekce oblečení HORSEFEATHERS#COPATUTOJE a z prodeje nových produktů nyní získává Onkologická a radioterapeutická klinika Fakultní nemocnice Plzeň symbolický šek předávaný v úterý 2..2.2021 primátorem Plzně Martinem Baxou (na fotografii dole vpravo) a spolumajitelem značky Horsefeathers Pavlem Kubíčkem (na fotografii nahoře vpravo) do rukou ředitele Fakultní nemocnice Plzeň Václava Šimánka (na fotografii dole vlevo) a přednosty kliniky profesora Jindřicha Fínka (na fotografii nahoře vlevo). Zakoupením produktu zákazník přispívá předem danou částkou na transparentní účet, výtěžek je určen právě Onkologické a radioterapeutické klinice Fakultní nemocnice Plzeň. Přednosta kliniky Jindřich Fínek uvádí: „Velmi si tohoto daru vážíme a děkujeme všem, kteří koupí výrobků se značkou Horsefeathers přispěli k tak vysoké částce. Žijeme ve složité době a z důvodu složité epidemiologické situace nastavujeme nové postupy. Rádi bychom tyto finance použili na nákup technologie, která napomůže ke zvýšení bezpečnosti a k lepší epidemiologické kontrole.“

Foto a zdroj: M. Pecuch a Eva Barborková, Magistrát města Plzně - viz zde také plný text a další foto

• Pozor v případě projevů infekce, kašle, rýmy, teplot nevstupujete na kliniku!

V případě zvýšených teplot, horeček, projevů infekce, kašle, rýmy nevstupujete na kliniku. Stavy s podezřením na COVID-19 řeší praktický lékař nebo pracoviště FN Bory, jiné urgentní případy pak zdravotnické zařízení nejblíže Vašemu pobytu.

• Provoz nepřerušen a probíhá plně!

Při vstupu nutno projít triáží - kontrola teploty, prohlášení o stavu bez karantény, infekce COVID nebo příznaků. Provoz kliniky je jinak nadále nepřerušen a plně probíhá na všech jednotlivých pracovištích !