Ocenění pro profesora Jindřicha Fínka

prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA (foto FN Plzeň)

V rámci 12. ročníku tradiční akce Plzeňského kraje byly vyhlášeny tři osobnosti z oblasti sportu, vědy a kultury, které získaly významné ocenění a vstoupily do Dvorany slávy hejtmana Plzeňského kraje. Za vědu byl vyznamenán přednosta Onkologické a radioterapeutické kliniky FN Plzeň prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA, který vedl původní Radioterapeutické oddělení ještě ve Fodermayerově pavilonu od roku 1995. Za své aktivity profesní, publikační a pedagogicko-vědecké obdržel Jindřich Fínek titul docent v roce 2005, v roce 2012 byl jmenován profesorem a roku 2014 přednostou Onkologické a radioterapeutické kliniky na Lochotíně. Od roku 2018 působí také jako děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy. Oceněné osobnosti Dvorany slávy hejtmana Plzeňského kraje jsou vždy plně spjaty s Plzeňským krajem, narodili se zde a nejen svou prací, profesionalitou, ale i morálními a lidskými vlastnostmi překračují jeho hranice.