Organizace příjmů a hospitalizace

K plánované hospitalizaci se dostavte v den přijetí na příjmovou ambulanci č. 8 (telefonní kontakt: 377 105 521) v době od 7:00 do 9:30. K přijetí na naši kliniku vezměte s sebou:

Občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny, pracovní neschopnost máte-li ji vystavenou, jména a kontakt na osoby, které určíte, že jsou oprávněné získat informace o Vašem zdravotním stavu, jméno a kontakt na Vašeho praktického lékaře a ideálně i výsledky Vašich předchozích vyšetření. Máte-li od nás vydané tzv. objednací kartičky s Vašimi údaji, noste ji s sebou a předejte na ambulanci nebo stacionáři.

Není-li Vám doporučeno jinak, nemusíte být ráno k přijetí k hospitalizaci nalačno. Pro možnost čekání v čekárně nebo již pak i na oddělení, doporučujeme vzít si s sebou vždy svačinu, pití, čtení.

Máte-li plánováno provedení kontrolního vyšetření krve, dostavte se včas ráno nejprve na naši náběrovou místnost na podlaží hlavního vchodu v prostoru velké čekárny za recepcí, pak se nahlaste na příjmové ambulanci č.8 a vyčkejte na další vyzvání (čekací doba na výsledky se může pohybovat mezi okolo jedné hodiny až dvou hodin). Máte-li výsledky krevních rozborů již s sebou, nebo když byly odběry provedeny u nás v předešlých pár dnech (dle doporučení lékaře), můžete se rovnou nahlásit na příjmové ambulanci č.8 a vyčkat na další vyzvání.

Obrázek: Oddělení A - pohled do prostoru jídelny a společenské místnosti s balkonem s výhledem na centrum Plzně, 2/2021 (foto S.Vokurka)

Obrázek: Pohled do prostoru pokoje pro pacienty, vybaveno ledničkou, televizí, koupelnou se sprchovým koutem a WC, 2/2021 (foto S.Vokurka)

Léky:

Trvale užívané si k hospitalizaci prosím přineste v originálním balení a ideálně se soupisem užívaných léků a jejich dávkování. Dávkovače na léky během hospitalizace není možné používat, protože neumožňují přesné rozpoznání jednotlivých léků v případě potřeby změn v užívání během hospitalizace.

Osobní potřeby a pomůcky:

Vezměte si sebou domácí obuv, noční košili nebo pyžamo, župan, toaletní a hygienické potřeby. Dále pak pomůcky např. berle, hůl, stomické sáčky, punčochy atp.

Cenné předměty a peníze:

Doporučujeme vzít si s sebou jen menší částku peněz na drobné nákupy, nebrat cennosti. Doporučujeme nenosit šperky, drahé věci. V případě potřeby si cenné předměty a peníze můžete uložit do centrálního trezoru nemocnice. Obdržíte písemný doklad o úschově, proti němuž Vám budou předměty vydány při propuštění. Za cennosti, které nejsou uloženy do centrálního trezoru, personál neodpovídá.

Návštěvní hodiny:

Doporučené návštěvní hodiny jsou denně od 14:00 do 18:00. Mimo tuto dobu jen po dohodě s lékařem nebo staniční sestrou na oddělení.

Podávání informací:

Informace o Vašem zdravotním stavu podává výhradně ošetřující lékař pouze Vámi určeným osobám. S ohledem na povinnou mlčenlivost určete proto včas, komu může být tato informace sdělena. Mimo běžnou pracovní dobu, o víkendech a při nepřítomnosti ošetřujícího lékaře, muže zastupující lékař ve službě podat informace pouze o Vašem aktuálním zdravotním stavu Vámi určeným osobám.

Stravování:

Nárok na stravu a její rozsah v den přijetí k hospitalizaci může být omezen s ohledem na dobu přijetí na oddělení a na provizních okolnostech.

Propuštění:

O datu Vašeho propuštění z nemocnice Vás bude informovat ošetřující lékař. Poskytne Vám také informace o způsobu a možnostech další péče.

Nároky na sanitku a cestovné:

Vizte kapitolu v odkazu Možnosti dopravy a omezení

Obrázek: Oddělení B - pohled do prostoru jídelny a společenské místnosti s balkonem s výhledem na centrum Plzně, 2/2021 (foto S.Vokurka)

Obrázek: Oddělení C - pohled do prostoru jídelny a společenské místnosti s balkonem s výhledem na centrum Plzně, 2/2021 (foto S.Vokurka)